www.kukaj.sk - Aktuálne živé prenosy z Liptova a Tatier | Katalóg dnik.sk

www.kukaj.sk - Aktuálne živé prenosy z Liptova a Tatier

Aktuálne živé prenosy z Liptova a Tatier // // informácií, projekty, smerom, viac informácií

URL adresa: http://www.kukaj.sk

Doplňujúce informácie o webe:
UTF-8

Aktuality Predošlé projekty O nás KAMZÍKY A SVIŠTE RODINKA ARNOLDOVCOV Aktuálne živé prenosy z Liptova a Tatier Orlica ANIČKA a jej GPS pozície

Pre orlicu Aničku na Liptove hodina H bola 18. septembra v predpoludňajších hodinách keď sa rozhodla opustiť svoje hniezdo pod Západnými Tatrami. Najprv letela východným smerom popod Tatry. Pri Sabinove už nabrala juhovýchodný kurz, ktorý bude postupne orientovať južným smerom. Vodnej nádrži Zemplínska Šírava sa vyhla. Už z minuloročnej migrácie vieme že vodným plochám sa zďaleka vyhýba. Neďaleko Prešova nocovala medzi dedinami Zámutovom a Rudlovom, následne sa jej otvoril nížinný charakter CHKO Latorice. Ak mala šťastie a posvietilo slniečko, pri prelete vyhľadala stúpajúce termické prúdenie, ktoré jej pomôže nížinu ľahšie prekonať. Následne preletela popri Čope, najvýchodnejším Ukrajinským mestečkom a už je v Maďarsku. Ďalej bude letieť južne smerom na Rumunsko, ako jej dovolia meteorologické podmienky. Tiež úpätia hôr, kde využíva laminárne – svahové prúdenie, nápomocné na diaľkové presuny. Prajeme jej veľa dobrých vzdušných prúdov smerujúcich na juh, ktoré jej ušetria vzácnu energiu, Sledujme teda spoločne, aby sme mali aj naďalej dobrý signál a prajeme jej bezpečný let.

viac informácií ) Iné zaujímavosti z projektov KUKAJ.sk

PREDOŠLÉ PROJEKTY

Tu nájdete naše predošlé projekty a tak aj vy KUKAČI môžete zaspomínať a pokochať sa zábermi zo živej prírody.

viac informácií ) MEDVEDE V TATRÁCH

Krátky dokument o medveďoch v Tatrách a ich živote.

viac informácií ) TATRANSKÁ REALITY SHOW

,,Tatranská reality show,, je dokument, ktorý predstavuje časť odvedenej práce, ktorú bolo potrebné vynaložiť, aby sme unikátne zábery zo života zvierat dostali až k Vám domov. Za rok 2013 sme tak mohli zaznamenať 4 milióny kliknutí na naše dostupné stránky zo 74 štátov z celého sveta. Zaznamenali sme taktiež veľký záujem nielen širokej verejnosti ale aj odborníkov.

viac informácií ) NAŠE PROJEKTY V MÉDIÁCH

Rôzne reportáže, zábery, postrehy, čo ste sa o nás a o našich projektoch mohli dozvedieť prostredníctvom televíznej kamery, alebo novín.

viac informácií ) FILM "MERCÚŇ"

4. ročník Festival hôr a cestovania HOROMIL FEST v Považskej Bystrici uviedol premiéru filmu o svišťoch „Mercúň.“

viac informácií ) Copyright © 2014 Profi-net s.r.o., všetky práva vyhradené. Develop by: Creative Solution ...

informácií, projekty, smerom, viac informácií